Získání souboru s testy na INADS
Obevné informace
Po dešifrování dostanete část odkazu, před kterou přidáte tečku a na konec příponu .pdf a získáte kýžený soubor :) (výsledný tvar bude nějak takto: .cosi_co_chcete_dostat.pdf)
Po vyluštění, prosím, heslo neprozrazujte, ať si ostatní také mohou zahřát školou otupělé mozkové závity :)
Vstupní data
5tmIL rYTZv YRMj9 296m1 fto2J xo3D3 J1D5t SLFDl U Zl
Pro usnadnění ve formátu vhodném pro import do OpenOffice (nejprve zkopírujte do TXT souboru a pak znovu do schránky, nebo otevřít zdroják této stránky):
5;t;m;I;L;
r;Y;T;Z;v;
Y;R;M;j;9;
2;9;6;m;1;
f;t;o;2;J;
x;o;3;D;3;
J;1;D;5;t;
S;L;F;D;l;
U; ;Z;l; ;
Abyste se nemuseli párat s převodem, tak je to samé v csv souboru. Ten naimportujete jak do OpenOffice (otevřít soubor), tak i do Excelu (Otevřít – zvolit Textové soubory)
- Tato šifra má klíč "inads" (bez uvozovek). Šifra patří do kategorie transpozičních sloupcových. Jediný rozdíl oproti pravým šifrám je ten, že text je i po dešifrování sám o sobě šifrovaný, tedy jej nečtěte ve soupcích, ale stačí správně přeházet sloupce a následně je spojit (abyste neměli tolik práce s přepisováním sloupců na řádky a obráceně).
- Další šifra má klíč, kterým byla šifrována: 12 a je velice známá (patří do kategorie substitučních šifer), používala se v Římě v době než se začal počítat letopočet. Po získání textu za něj přidejte "rovná se" (=) a vznikne vám finální podoba. Dejte si pozor (pokud použijete nějaký online nástroj na velikost znaků. (text po dekódování má stejnou velikost, jako před ním!) Čísla zůstávají na pozici i s jejich původní hodnotou (čísla jsou po šifrování i dešifrování shodná)!
(tvar: aastvzt=)
- Další tvar je znám hlavně z počítačů, kde je třeba přenášet binární data, ovšem pomocí ASCII znaků, po jeho převedení již získáte výsledný soubor.